CK SLAN tour - logo

Centrem celého města je Avenida dos Aliados, na které najdete na horní straně krásnou radnici. Nádherný výhled na celé město nám nabízí Torre dos Clérigos, která je jedním ze symbolů Porta. Při procházce kteroukoli částí starého města budete narážet na staré domy, z nichž mnohé jsou ozdobené nejrůznějšími kachličkami. Určitě se vyplatí podívat se na Rua das Flores, ve které jsou zachované mnohopatrové buržoazní domy nalepené na sebe.


Ve městě se nachází krásná katedrála, jejíž stavba začala v roce 1111 a po její výstavbě získalo dosavadní hlavní město hrabství Portucale na své důležitosti. Další dominantu města tvoří dvoupatrový most Ponte de Dom Luís I, který postavil Eiffelův žák. Donedávna jezdila po jeho horní části i běžná doprava, po rekonstrukci je tu ale místo jen pro metro a pro pěší. Na druhé straně mostu se již rozkládá město Vila Nova de Gaia, které je však dnes prakticky považováno za část Porta, a je známé díky mnoha skladům, ve kterých zraje světoznámé portské víno. Nad mostem je klášter Mosteiro da Serra do Pilar, který se nachází na seznamu UNESCO. Milovníky přírody jistě potěší možnost návštěvy místních zahrad u Palácia de Cristal a v Parque da Cidade (městském parku) v Matozinhos.


Kolem místní části řeky Douro jsou nádherné procházky, ať už jdete po kterékoliv straně. U řeky se nalézá i prastarý maják, který střeží ústí řeky Doura, avšak bude brzy nahrazen majákem novým, který se staví přímo vedle něj. Cestou směrem k ústí řeky minete most Arrábida, po kterém vede jedna ze dvou hlavních dopravních tepen mezi pravým a levým břehem řeky. Dále po pobřeží se nachází část Matozinhos, ve které je malá pevnost Castelo de Queijo a jedna z vyhledávaných městských pláží.
Pláže v okolí města jsou velmi krásné a lze se na ně dostat veřejnou dopravou.

Porto
Porto
Porto

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 150

Další informace
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 203

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací Zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2014 v Soči a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour