CK SLAN tour - logo

První zmínky o městě pocházejí z 12. století př.n.l., kdy se zde mělo nacházet fénické obchodní středisko. Za punských válek stál Lisabon na straně Římanů a stalo se za odměnu součástí Římské říše s rozsáhlými privilegijemi. Lisabon pod římskou vládou prosperoval a patřil k ohniskům křesťanství na Pyrenejském poloostrově.


Ve 4. a 5. století n. l. však město trpělo vpády Alanů a Vandalů a následně bylo začleněno do vizigótské říše. Někdy kolem roku 711 bylo město dobyto Maury, kteří jej ovládali až do roku 1147, kdy je v dobyl s pomocí anglických, francouzských a německých rytířů první portugalský král Afonso. Hlavním městem Portugalského království se Lisabon stal až o více než sto let později, v roce 1255. V listopadu roku 1755 pak zasáhlo město katastrofální zemětřesení, které spolu s následnými požáry a vlnou tsunami zničilo velkou část města. Odhaduje se, že tehdy zahynulo 60 - 100 tisíc obyvatel.


Prohlídku Lisabonu je asi nejlepší začít v samém středu města na náměstí Praça Dom Pedro IV, kterému nikdo neřekne jinak než Rossio. To je systémem rovnoběžných ulic spojeno s Praça do Comércio, což je velké náměstí přímo u moře, které bylo postaveno tak, aby k němu mohly připlouvat lodě. Přímo z náměstí je vidět most 25. dubna, který je pojmenovaný podle karafiátové revoluce v roce 1974 a který je kopií slavného Golden Gate v San Franciscu.


Na spojnici dvou výše zmíněných náměstí se nachází známý výtah Elevador de Santa Justa z dílny Raoula Mesniera du Ponsard, žáka Gustava Eiffela. Výtah překonává 32 výškových metrů a za 2 eura vás vyveze na krásnou vyhlídku. Přímo naproti vám se pak objeví Castelo de São Jorge, jehož návštěva je také nutností. Za návštěvu také stojí původní hradby města, po nichž se lze, po zaplacení vstupu, projít a pokochat se nádherným výhledem na Lisabon.


Rozhodně však nesmíte vynechat návštěvu čtvrti Belém, kde se nachází několik světoznámých historických objektů. Dominantou celé čtvrti je klášter sv. Jeronýma ze 16. století, kde milovníci architektury mohou být uchváceni krásou čistého manuelismu. Dále zde najdeme Památník objevitelů, který byl postaven ještě za dob vládnutí diktátora Salazara a měl by zobrazovat hrdost na dobyvatelské a objevné plavby lodí plujících pod portugalskou korunou. Zajímavá je také Belémská věž, která měla původně město chránit před nájezdy barbarů.


Na opačném konci Lisabonu, v části Parque das Naçoes, se nachází další atrakce, která rozhodně stojí za navštěvu - Oceanárium. Pojítkem celého oceanária je velký bazén uprostřed budovy, kde můžete vidět opravdu hodně zástupců vodní říše. Okolo centrálního bazénu procházíte čtyřmi pavilony, kde je každý věnovaný jinému kontinentu na světě - potkáte zde například tučňáky či mořského lva. Celá čtvrť Parque das Naçoes byla přestavěna a zrekonstruována v roce 1998 pro světovou výstavu EXPO. V současnosti ji obyvatelé Lisabonu využívají pro odpočinek a zábavu, kromě zmíněného Oceanárium se zde ještě nachází nová koncertní síň.

Lisabon
Lisabon
Lisabon

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 150

Další informace
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 203

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací Zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2014 v Soči a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour