CK SLAN tour - logo

Co se historie města týče, za Římanů to bylo důležité centrum vzdělanosti a umění. Rozkvět města pokračoval i ve 12. až 15. století, kdy se právě zde volili portugalští králové. Poté však nastoupila "doba temna" a Portugalsko zabrali Španělé. Évora tak tím pádem od roku 1580 upadla v nemilost. Věhlasu se Évora dočkala až v roce 1986, kdy byla vyhlášena chráněnou památkovou rezervací UNESCO.


Nejvýznamnější památkou města je Dianin chrám, pocházející ze 2. nebo 3. století n. l. Tato unikátní stavba během své dlouhé existence zažila všelicos - sloužila jako zbrojnice, divadlo, ale i jako jatka poté, co byl prostor mezi jeho sloupy zastavěn. Další zdejší významnou stavbou je kostel Igreja De Sao Antäo, který pochází z roku 1568 a stojí na náměstí Praça do Giraldo. To lemují městské domy s podloubím a renesančními fasádami.


Románský sloh s prvky gotiky je zase hlavním znakem žulové katedrály Santa Maria, jejíž stavba trvala padesát let. Dokončena byla v roce 1204. Hlavní kaple, pocházející z 18. století, je dokonalou ukázkou neoklasicismu. Právě zde měly být podle legendy posvěceny vlajky flotily mořeplavce Vaska de Gamy. Za vidění také stojí budova bývalého kláštera Convento Dos Loíos z 15. století, kde se mísí gotika a maurská architektura. Dnes je z ní luxusní atypický hotel, kde se hosté mohou ubytovat v celách a večeřet pod křížovou klenbou. Návštěvu si také jistě zaslouží palác Palácio De D. Manuel, v němž byl údajně v roce 1497 Vasco de Gama pověřen, aby vedl portugalské mořeplavce na cestě do Indie. Palác pochází ze 16. století a je ukázkou několika hned několik stylů: gotiky, renesance i manuelské architektury.

Évora
Évora
Évora

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 150

Další informace
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 203

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací Zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2014 v Soči a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour