Víkend v jižních Čechách s výletem do Rakouska
Zájezd
Čekají na vás místa, která jsou spojena s řadou slavných českých osobnosti - vojevůdcem Janem Žižkou z Trocnova, šlechticem Petrem Vokem z Rožmberku či stavitelem jihočeských rybníků Jakubem Krčínem.
Zámek Třeboň: Trasa Rožumberské renesanční interiery 140 Kč/dospělý, 100 Kč/děti 6 - 18 let a senioři od 65 let, děti do 6 let zdarma
Hrad Heidenreichstein - prohlídka s průvodcem 10,5 EUR, senioři a děti 9 EUR
Program zájezdu
1.den: Ráno odjezd z Prahy do oblasti jižních Čech. Nejprve se zastavíme v historickém a lázeňském městě Třeboň. Třeboňský zámek byl posledním sídlem slavného rodu Rožmberků. Procházka centrem města s malebným náměstím i uličkami plnými rybích restaurací, zámeckým parkem i kolem rybníka Svět k jedné z nejzajímavějších staveb jižních Čech, Schwarzenberské knížecí hrobce. Odpoledne pak zamíříme do rodiště nejslavnějšího českého vojevůdce, Jana Žižky z Trocnova. V Trocnově navštívíme vzpomínkový areál, který je věnován památce slavného rodáka a proslulého vojevůdce. Můžete shlédnout nejen památník Jana Žižky, ale také základy dvorce, který patřil Janu Žižkovi. Později odpoledne dorazíte do Borovan, kde si prohlednete augustiánský klášter. Klášter v Borovanech byl založen v roce 1455. V roce 1785 byl klášter zrušen a novými vlastníky, Schwarzenberky, byl přestavěn na zámek. Večer ubytování v hotelu.
2.den: V tento den se vydáte na celodenní výlet do Rakouska. Nejprve se vydáme k hradu Heidenreichstein o kterém se říká, že je to nejkrásnější vodní hrad v Rakousku. Hrad Heidenrechstein je největším středověkým rakouským vodním hradem a říká se o něm, že nebyl nikdy dobyt. Hrad pochází již z roku 1160! Do hradu se dostanete jen přes dva padací mosty. Odpoledne pak zamíříte do městečka Weitra. Weitra dala název celému okolnímu kraji: Vitorazsko. Je spojeno se šlechtickým rodem Kuenringů, z něhož pocházela i známá milenka krále Přemysla Otakara II. Anežka zvaná Palceřík. Vedle historického centra města můžete navštívit i zámek, který byl, původně jako hrad, založen již ve 13. století. Současná podoba zámku pochází z 18. století. V podvečer návrat do hotelu.
3.den: Dopoledne se vypravíme typickou jihočeskou krajinou plnou rybníků na tvrz Žumberk. Tvrz Žumberk je historicky i stavebně unikátně dochovaným komplexem opevněného jádra středověké vesnice. Vedle vlastní tvrze se zachovala i část hradební zdi a několik bašt. Žumberk byl střídavě ve vlastnictví cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě a rodu Rožmberků, později pak Švamberků. Kolem poledne přejdeme do městečka Nové Hrady, kde si budete moci prohlédnout jak pěkné historické centrum s řadou hospůdek a restaurací, tak třeba i místní kovárnu. Hlavním cílem je však rozsáhlý komplex hradu. Původně gotický hrad byl založen v polovině 13. století pány z Landštejna, později přešel do vlastnictví rodu Rožmberků. Po bitvě na Bílé hoře jej získal rod Buquoyů, kteří zde žili až do roku 1945.
Návrat do Prahy ve večerních hodinách.
Ubytování - popis a poloha hotelu
1- a 2- lůžkové pokoje se sociálním zařízením
Termíny zájezdu
Termíny zájezdu | cena |
---|
Základní cena zahrnuje
- 2x nocleh
- 2x snídaně
- dopravu autokarem
- služby průvodce
Základní cena nezahrnuje
- vstupné do objektů
- místní poplatek
- pojištění