CK SLAN tour - logo

Petrohrad rostl pomalu, při jeho stavbě zemřely tisíce nevolníků, a ani významným šlechticům či generálům se do nové metropole na břehu Baltského moře příliš nechtělo. Tvrdohlavý Petr I. jim však nařídil, aby začali ve městě stavět domy. Devět let po založení pevnosti pak do nové metropole, kde už stálo okolo tisíce domů, přestěhoval celou svou rodinu, dvůr i státní úřady. Ke konci carova života měl Petrohrad už bezmála 100 000 obyvatel. Pozdější panovnice Anna Ivanovna Kuronská a Alžběta Petrovna pak k dosídlení města používaly nátlaku. Žít v Petrohradě byla jednoduše povinnost. Kdo neuposlechl, dočkal se od careven přísných trestů. Ve velkém stylu vládla zejména carevna Alžběta. Za jejího panování Francesco Bartolomeo Rastrelli postavil několik paláců včetně Zimního a Smolný chrám. Kromě řady architektonických skvostů a několika tisíc překrásných šatů zanechala ovšem Alžběta svým nástupcům prázdnou pokladnu. Carevna Kateřina II. zaměnila pohrůžky za ekonomické výhody, a zejména díky jejímu přičinění se město vyšplhalo na vrchol mezi evropskými metropolemi. Mimo jiné přibyla Ermitáž, řada mostů, slavný měděný jezdec nebo paláce pro carevniny favority (Mramorový pro knížete Orlova a Tauridský pro knížete Potěmkina). Ke konci její vlády už mělo město bezmála 200 000 obyvatel a 4 000 domů. V současnosti má Petrohrad i s okolními aglomeracemi pod správou města bezmála pět milionů obyvatel.

Petrohrad a jeho okolí nabízejí návštěvníkům téměř neomezený počet pozoruhodných míst. Turista má většinou na prohlídku jen několik dní, i ty mu ale stačí k tomu, aby nasál něco z neopakovatelné atmosféry města, kterému se pro nespočet kanálů a říček přezdívá Benátky Severu. Spokojeni mohou být všichni. Kdo má rád místa s velkou koncentrací lidí, nevynechá jistě proslulou obrazárnu Ermitáž, kde se může společně s davy dalších uměníchtivých zájemců tísnit u skvostných pláten světových velikánů. Do některé z klidných petrohradských uliček nebo třeba do příjemného parku zase může zabloudit ten, kdo má raději klid a samotu. Nikdo by však rozhodně neměl vynechat návštěvu některého z palácových komplexů nedaleko města. Jednou z dominant Petrodvorce (nyní již opět uváděného pod původním jménem Peterhof) je Dolní park s unikátním systémem fontán a vodotrysků zvaných Velká kaskáda. V Puškinu (známém také jako Carskoje selo) si zase lze při troše štěstí prohlédnout v Jekatěrinském paláci rekonstruovanou Jantarovou komnatu, záhadnou místnost opředenou řadou mýtů. K dalším z vyhledávaných turistických cílů v Petrohradě patří Petropavlovská pevnost, známý křížník Aurora nebo Zimní palác.

Nejvíce turistů se do města sjíždí během června v době takzvaných Bílých nocí, za něž Petrohrad vděčí své zeměpisné poloze.
St. Peterburg
Petrohrad
Petrohrad
muzeum
Petrohrad most
Petrohrad ermitaž

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 150

Další informace
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 203

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací Zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2014 v Soči a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour