CK SLAN tour - logo

Mezi nimi najdete i spletitou síť pohyblivých miniatur modelů vlaků, také miniaturní automobily a dokonce i lodě, které plují, vrtulníky i letadla.

Celá tato ojedinělá expozice se nachází na 14000 metrech čtverečních. Našemu zraku je zde představeno více jak 120 modelů zmenšených maket hradů, zámků, kostelů, katedrál ale i dalších historických švýcarských pamětihodností. Všichni obdivovatelé vláčků a dalších železničních modelů zde zajisté ocení vybudovanou 3500 metrů dlouhou železniční minitrať, na které během svého putování světem miniatur historických domů potkají 18 vlaků, ale i celá nádraží a na vodě plující lodě. I tyto malé modely dopravních prostředků jsou zmenšeny v poměru 1:25 stejně jako domy, kostely, hrady, nemocnice, nádraží, vesnice a náměstí... Co je ještě zajímavé, v roce 2007 bylo na výstavě mezi modely představeno všem milovníkům flory více než 1550 různých keřů a rostlin, které mají více než 15000 květů.

Svět miniatur byl veřejnosti poprvé představen už roku 1959. Dlouho bylo vybíráno město pro tento projekt a nakonec se jím stala obec Melide díky své kráse, dopravně dobře dostupné poloze a velmi dobrému klimatu. V samých začátcích svého vzniku svět Swissminiatur nebyl rozložen na tak velké ploše a neměl tolik miniatur, ale už od počátku symbolizoval v každém ohledu celé Švýcarsko.

Nyní zde najdeme takové historické památky jako zámek Uri a zámek Schwyz v Bellinzoně, zámek Burgdorf, zámek Chillon bei Montreux, zámek Thun, světoznámý Münster v Basileji, katedrálu St. Pierre v Ženevě, Madonna del Sasso v Lokarnu, ale i dům radnice Das Rathaus von Schwyz nebo radniční dům Rathaus Zofingen. Najdeme zde i miniatury celých ulic, např. Hauptstrasse von Murten mit den Lauben.

Nejkrásnější stavba v tomto areálu je také největší stavba zde a to Duomo di Milano, béžová stavba plná drobných věží a věžiček. Ve skutečnosti má originální stavba 135 věžiček, bezpočet fiál a na 2000 soch.

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 150

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací Zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2014 v Soči a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour