CK SLAN tour - logo

Architektura města byla na svou dobu velmi pokroková a patřila k nejlepším v Indii. Roku 1853 město navštívil princ z Walesu a na uvítanou bylo celé město natřeno na růžovou barvou, kterou je možné dodnes vidět na hlavních ulicích. Mezi nejvyhledávanější památky Jaipuru patří:

Palác větrů Hawa Mahal
Je jistě jednou z nejznámějších památek města. Jeho zajímavé průčelí, které má sedm podlaží, má maličká okénka, která prý v minulosti sloužila dvorním dámám místního mahárádže k pozorování pouličního shonu. Byl postavený v roce 1799 a je považován za jeden z nejreprezentativnějších příkladů rádžpútské architektury.


Vodní palác
Nachází se za opevněním starého města uprostřed velkého jezera. Byl postaven v letech 1743-1746 z mramoru na ostrůvku Džag Nivas, konrkétně na jezeru Pičola. Palác byl postaven ve vodě schválně, aby byl zajištěn přívod chladného vzduchu od vodní hladiny. Ač původně plnil palác funkci královského letního paláce, je nyní využíván jako pěti hvězdičkový hotel.


Městský palácový komplex
Leží na východním břehu jezera Pičola a skládá se z několika masivních kamenných paláců postavených v různých dobách po roce 1559. Jako hlavní vchod do komplexu nám slouží velká klenutá brána postavená roku 1725. Za ní vede cesta několika dvory na palácové terasy a do zahrad. V paláci se nachází Surádž Gokhda nebo-li místo, odkud mahárádžové v těžkých časech promlouvali k lidu. Nejpozoruhodnější palác je zcela určitě Chini Chitrashala, jehož stěny zdobí různé malby boha Krišny. Mnoho částí komplexu v dnešní době slouží jako muzea.


Observatoř Jantar Mantar
Jedná se o rozlehlé prostranství s různými kamennými sochami, které vrhají stíny, podle kterých se dříve počítal čas. Komplex byl vybudován roku 1728 na příkaz mahárádži Džaj Sinh. Jeho astronomická vášeň totiž mnohokrát převyšovala touhu po dobývání sousedních území. V komplexu najdeme nástroje pro měření polohy hvězd či výpočet ekliptiky. Nejzajímavějším nástrojem jsou však různě velké sluneční hodiny, přičemž ty největší mají asi 24 metrů vysoký kamenný gnómon, který vrhá stín na obloukovitou stupnici, kde se odečítá čas. Stupnice je několik desítek metrů dlouhá a dílky, kudy putuje stín, měří čas po dvou sekundách. Na tak velké stupnici urazí stín gnómonu za jednu hodinu skoro 4 metry.

<p Normal?="><span style=" white;?=" 10pt;=" Arial;="> </p></body> </html></body> </html>
Džajpur
Džajpur
Džajpur
mapa

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 150

Další informace
Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/www/poznavaci-zajezdy.org/www/poznavaci-zajezdy.org/info.php on line 203

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Poznávací zájezdy
Poznávací Zájezdy s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Od roku 1990 využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů. Od rok 1996 je nabídka poznávacích zájezdů soustřeďována do katalogu Svět na dosah.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.
Kromě poznávacích zájezdů nabízí SLAN tour také pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2014 v Soči a další).

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour